W listopadzie Motylki realizowały projekt  edukacyjny “Rodzina, mój dom” . Głównym celem projektu było poszukiwanie odpowiedzi na pytania „ czym jest rodzina?”, „jakie znaczenie odgrywa rodzina w życiu każdego człowieka?”, “co to jest dom?”. Dzieci nazywały członków rodziny, wykonały prace plastyczne związane z tematem. Rysowały też swoje rodziny, uczyły się piosenek „Moja rodzina” , “Przyjaciel”, “Lubię pomagać”, słuchały opowiadań i wierszy. Podczas spacerów poznaliśmy nazwy różnych budynków mieszkalnych np. bloki, kamienice oraz domki jednorodzinne. Wzbogacaliśmy wiedzę na temat pomieszczeń znajdujących się w domu i ich wyposażenia. Braliśmy udział w zabawach tematycznych, między innymi w zabawie ” W moim domu” , która sprawiła nam bardzo dużo radości. Wcieliliśmy się w rolę mamy, taty, babci, dziadka…Rozmawialiśmy na temat obowiązków, jakie każdy z członków rodziny posiada. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że bardzo lubią pomagać swoim rodzicom w domu. Na zakończenie realizacji projektu zaprosiliśmy do nas mamę Szymona, Panią Malwinę i mamę Bartka Panią Angeilkę i wspólnie przygotowaliśmy pyszną pizze. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i z wielkim zaangażowaniem robili pizzę, wałkowaliśmy ciasto i dekorowaliśmy swoje pizze według własnego pomysłu. Na koniec z wielką radością przystąpiliśmy do degustacji i każdy stwierdził, że pizza była przepyszna. Dziękujemy naszym mamom za pomoc i przybycie.