„Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś”

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania maskotki misia i zaczęła się zabawa. Nie mogło się odbyć również bez prezentacji najsłynniejszych misiów, które są przez dzieci znane i kochane. Dzieci przeliczały i segregowały swoje przytulanki według różnych kryteriów. Ten dzień uatrakcyjniła nam wizyta Pani Karoliny Frąckowiak, która przedstawiła nam zawód pielęgniarki. Pani Karolina, zapoznała dzieci z podstawowymi narzędziami do swojej pracy m.in.: ciśnieniomierz, strzykawki, stetoskop, plastry, bandaże, maseczki ochronne z gumką itd. Nasz gość omówił podstawowe zasady, które należy przestrzegać w szpitalu. Następnie dzieci wraz z Panią Karoliną zaczęły „leczyć” misia, który się „rozchorował”. Dzieci sprawdzały ciśnienie, przyklejały plastry, zakładały opatrunki, dawały zastrzyk, a nawet podłączyły misiowi kroplówkę. Dzięki tak fachowej opiece miś wrócił do zdrowia. Nie zabrakło wesołych piosenek o misiach, do których tańczyliśmy. Na zakończenie każdy poczęstował się łakociami, które przygotowali rodzice oraz każdy otrzymał dyplom przyjaciela pluszowego misia i kolorowankę, którą każde dziecko od razu chciało pokolorować. Dziękujemy Pani Karolinie oraz wszystkim rodzicom dzięki, którym ten dzień był taki wyjątkowy.