29 listopada w naszej grupie odbyły się Andrzejki. Dzieci dowiedziały się na czym polega to święto i rozpoczęliśmy od zaklęcia. Od tego momentu stało się wszystko bardzo magiczne i zaczarowane. Na początku rozpoczęliśmy od starej zabawy „Buty za próg”, gdzie Pszczółki układały swoje buciki na zmianę w stronę drzwi. Następnie dzieci brały udział w wróżbie „Gwiezdna przyszłość”, dzięki której dowiedziały się kim będą z zawodu w przyszłości. Dzieci również z wróżb dowiedziały się jaka cecha charakteru będzie przewodnia w ich życiu dorosłym. Pszczółki brały udział w wróżbie z kart, kubeczków, karteczek z których dowiedziały się kto będzie ich pierwszą sympatią oraz robiły bańki w wodzie aby wiedzieć ile będą miały przyjaciół. Po wróżbach Pszczółki zmierzyły się z umiejętnością rzucania monet do miski przodem i tyłem. Na zakończenie dzieci spożyły różne smakołyki, które przygotowali rodzice. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i przygotowanie.

http://www.kizoa.pl/Movie-Maker/d304446682k9733254o1l1/Andrzejki