Wielkimi krokami zbliżają się ulubione przez wszystkie dzieci święta Bożego Narodzenia. Dzieci z niecierpliwością​ wyczekują pierwszej gwiazdki i upragnionych prezentów. Motylki pierwsze przygotowania do tegorocznych świąt rozpoczęły  już 12 grudnia. Zwyczaj pieczenia pierników przed świętami należy już do naszej tradycji, więc i tym razem nie obyło się bez kulinarnych zmagań. Wspólne wałkowanie ciasta, wykrawanie różnych kształtów pierniczków przy pomocy specjalnych foremek do ciastek, a potem pieczenie i na końcu dekorowanie ich lukrem oraz innymi słodkimi ozdobami sprawiły nam ogromną radość. Przy okazji kulinarnych zmagań, przeliczaliśmy ciasteczka na naszych talerzykach, porównywaliśmy ich kształty, określaliśmy na której blaszce jest więcej, a gdzie mniej naszych słodkości. Własnoręcznie zrobione ciasteczka bardzo nam smakowały, bo były takie słodkie i kruche.  Dziękujemy Pani Malwinie, mamie Szymka, za przygotowanie ciasta i mamie Grzesia, Pani Lidce, za pomoc w pieczeniu pierniczków. Aromat pieczonych pierników, który roznosił się po przedszkolu niewątpliwie wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.