20 grudnia nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, na którego z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki, a był nim Gwiazdor. W piątkowe przedpołudnie z workiem pełnym prezentów przyjechał z dalekiej Laponii i zrobił nam ogromną niespodziankę. Tego dnia, dzieci najpierw z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez najstarsze przedszkolaki. Po zakończonym przedstawieniu wszyscy nadsłuchiwaliśmy dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do naszych sal zbliża się Gwiazdor. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Gwiazdora – troszkę zawstydzone. Odwiedzając każdą grupę Gwiazdor miał okazję porozmawiać z dziećmi i każdemu podarować prezent. Dzieci z radością zaśpiewały dla długo wyczekiwanego gościa świąteczną piosenkę i pozowały z brodatym jegomościem do pamiątkowych zdjęć.