“Był sobie pączek, co nie miał rączek
I okrąglutki był jak miesiączek
Miał lukrowaną złocistą skórkę
A w środku dziurkę na konfiturkę”
W tym roku Tłusty czwartek obchodziliśmy 20 lutego. Celem zajęć ostatkowo-karnawałowowych było przybliżenie przedszkolakom tradycji karnawałowych, zgodnie z ludowym powiedzeniem: ” Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, tłustych pączków nasmażyła”. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania według tekstu Marii Kownackiej “Pączki i faworki u babci Honorki”. Dzieci poznały ludowe tradycje związane z zakończeniem karnawału, a rozpoczęciem okresu wielkopostnego.  Tego dnia Motylki uczestniczyły w zabawach muzyczno –ruchowych, tanecznych oraz matematycznych z pączkami w roli głównej.  Najważniejszym akcentem dnia była jednak degustacja smakowitych pączków.