„Książki niezwykłe, książki ciekawe,
Tysiące legend, baśni i bajek.
Historii tyle, że trudno je zliczyć,
Chcę poznać wszystkie, więc będę je czytać”.

W tym tygodniu Pszczółki miały przedstawiony temat „Nasze ulubione książeczki”. Dzieci poznały etapy powstawania książki oraz  zawody osób i miejsc pracy, które są potrzebne do tego procesu a mianowicie pisarz, ilustrator, drukarz, introligator oraz księgarnia i biblioteka. Pszczółki zapoznały się z różnymi legendami, baśniami oraz bajkami. Na zakończenie tygodnia (28.02.2020r.) poszliśmy do biblioteki w której Pani Aldona Janc opowiedziała dzieciom o zawodzie bibliotekarza. Pszczółki mogły obejrzeć różne książki, które ich zainteresowały. Pani Aldona przeczytała dzieciom legendy o Ryczywole oraz o koziołkach w Poznaniu. Bardzo dziękujemy Pani za tak serdeczne przyjęcie naszej grupy oraz cierpliwość i tak profesjonalne przygotowanie się do tematu.  W tym dniu przybyła do nas mama Jana, która przeczytała nam baśń pt. „Brzydkie kaczątko”. Ta baśń zawiera bardzo ważne pouczenie dla dzieci aby nie osądzać nikogo po wyglądzie ani na pierwszy rzut oka. Bardzo dziękujemy Pani za kolejne odwiedziny i poświęcony nam czas.