Dzieci z grup najstarszych – Pszczółek, Żabek i Zajączków miały możliwość poznania starszej techniki oraz porównać ją ze współczesną technologią. Impreza odbyła się 25 lutego w godzinach od 17 do 19. Dzieci zostały zaproszone do Starego Kina, które prowadzone było przez tatę Florka. Przedszkolaki poznały stary projektor do wyświetlania bajek, kastę magnetowidową oraz ,,klatkę filmową” Wszyscy byli bardzo zaciekawieni tym starym sprzętem. Okazuje się, że zupełnie inaczej niż we współczesnym świecie! Zanim dzieci obejrzały bajki, najpierw oczywiście kupiły bilet wstępu i odszukały swoje miejsce w sali kinowej. Nie obyło się oczywiście bez popcornu. Następnie, dzieci zaproszono do ,,klubu disco”, do którego przed wejściem każdy otrzymał ,,wejściówkę” – specjalną pieczątkę. Klub disco rozbrzmiewał współczesną muzyką, a wszystkie STARSZAKI świetnie bawiły się wzajemnie. W chwilach odpoczynku, bawiły się światłem, oglądając teatrzyk cieni oraz tańcząc walca wiedeńskiego. To było naprawdę świetne popołudnie! Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom oraz paniom z naszej placówki za włączenie się w naszą akcję OLD AND NEW, za ofiarowaną pomoc podczas jej realizacji. Szczególnie dziękujemy panu Krzysztofowi Pachlińskiemu za naprawę i obsługę tego 32 letniego sprzętu – projektora, dzięki któremu mieliśmy możliwość poznania i porównania czasów starszych z współczesnymi.

Panie: Izabela Pachlińska, Klaudia Kowalska, Wanda Wolniewicz

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d312771953kP1045573058o2l1/old-and-new

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d312971895kP1079374904o2l1/old-and-new