Tydzień od 02.03 do 06.03 upłynął nam pod hasłem „Poznajemy kosmos”. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Motylki oglądały filmy, zdjęcia i prezentacje multimedialne o podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu, a także o planecie Mars, zastanawiając się, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO istnieje. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć poznały planety układu słonecznego, porównywały ich wielkość, poznawały kolejność ich ułożenia na orbitach. Bawiły się globusem i wiedzą już, że Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół Słońca, ale także wokół własnej osi. Ponadto dzieci wcielały się w rolę ufoludków, podczas zabaw językowych dokonywaliśmy analizy sylabowej wyrazów. Dzieci poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem, Układem Słonecznym, przestrzenią międzyplanetarną. Wiedzą już, że Galaktyka to „rodzina gwiazd”. Podczas zajęć plastycznych stworzyliśmy swoją galaktykę w słoiku, budowaliśmy rakiety, które posłużyły nam później do zabawy matematycznej dotyczącej określania położenia rakiety w przestrzeni. Podczas zabawy dowolnej chętne dzieci kolorowały obrazki związane z tematem, inne układały z różnych materiałów i przedmiotów rakiety i inne pojazdy kosmiczne, układały puzzle o kosmosie. Był to tydzień wspaniałych wrażeń.