Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej placówce został zorganizowany  konkurs plastyczno-techniczny pt. ,,Moja EKO – ZABAWKA”, który skierowany był do wszystkich dzieci  naszego przedszkola. Głównym jego celem było rozbudzenie zainteresowań ekologicznych  dzieci, wdrożenie do ochrony środowiska oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie EKO – ZABAWKI z tzw.  odpadów oraz nadanie oryginalnej nazwy. Uczestnicy konkursu spisali się znakomicie! Wykonane  Eko-zabawki powstały z różnorodnych materiałów ekologicznych, surowców wtórnych i sprawiły komisji konkursowej nie lada problem. Wszystkie prace były rewelacyjne i na pewno będą służyły zabawie uczestnikom konkursu! Oceniając EKO – ZABAWKI, komisja konkursowa kierowała się przede wszystkim wkładem dziecka w jej wykonanie.

Nagrodzone prace – w kategorii  – I dzieci 3 – 4 letnie

1 miejsce Aleksander Wołyśnki   Eko-miasteczko
2 miejsce Lena Krawczak  Tęczowa Żaba
3 miejsce Grzegorz Jasiński  Nakrętek

 

  w kategorii II dzieci 5 – 6 letnie

1 miejsce Radosław Wołyśnki  Śmieciołap
2 miejsce Konrad Witkowski  Świnka skarbonka
3 miejsce Emilia Żubrowska  Eko-Bartek

Pozostałe prace były również bardzo kreatywne, komisja więc wyróżniła i nagrodziła wszystkich uczestników.

Wyróżnione prace:
Filip Strzępka (Fifa Eko), Jagoda Buława (Eko-piłkarzyki), Fabian Ratajczak (Eko-samochodzik), Natalia Schubert (Wspaniały prysznic dla lalek), Karina Świderska (Tyrolka), Grzegorz Miłosek (Papierowa gitara), Stanisław Napierała (Statek kosmiczny Zeus), Mateusz Przybyła (Maticel), Lena Kos (Irobot mama), Beata Skrzypek (Jednorożec Lili), Marianna Tyderka (Tęczowa gitara)

Komisja przygotowała dla wszystkich uczestników dyplomy i drobne upominki, które zostaną wysłane tradycyjną pocztą. Kochani laureaci wypatrujcie – LISTONOSZA!

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i ich realizację! Oczywiście życzymy świetnej zabawy swoją EKO – ZABAWKĄ!

Bardzo dziękujemy:
Wanda Wolniewicz, Klaudia Kowalska, Barbara Morańska

http://www.kizoa.com/Montaż-Wideo/d319941585k3507595o2l1/konkurs-pt-eko-zabawka