Czy wokół nas są figury geometryczne? To pytanie postawione było w ostatnio zrealizowanym konkursie matematycznym, którego celem było dostrzeżenie przez dzieci figur geometrycznych w znajdujących się przedmiotach codziennego użytku, meblach, owocach i warzywach, pojazdach itd. Dzieci spisały się znakomicie! Nie tylko dostrzegły figury w swoim otoczeniu, ale również przedstawiły je znakomicie w swoich pracach plastycznych. Zgłoszone prace, sprawiły jury nie lada problem. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, poruszały inną tematykę, w której można dostrzec figury geometryczne. Zaprezentowane prace były estetyczne i bardzo czasochłonne. Ocenienie prac przez komisję konkursową było nie lada wyzwaniem. Po burzliwej dyskusji, postanowiono nagrodzić wszystkie uczestniczące w konkursie dzieci. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i oczywiście ,,matematycznymi nagrodami”! Gratulujemy wszystkim laureatom, a rodzicom serdecznie dziękujemy za nadzorowanie w wykonaniu tak pięknych i ciekawych prac.
Koordynatorzy konkursu:
Klaudia Kowalska, Justyna Kozłowska, Izabela Pachlińska, Wanda Wolniewicz.