Korzystając ze słonecznej pięknej pogody grupa Pszczółek wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom piękna przyrody, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały “skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla człowieka i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Grupa Pszczółek przebrana jest w kamizelki i prezentuje kosz do którego włożyły pozbierane dary jesieni.