5.11 to Dzień Postaci z bajek, który wywołuje u dorosłych wiele emocji i wspomnień. Natomiast u dzieci jest to aktualny element z dzieciństwa, który uczy i ukazuje dobro i zło. Dzieci w tym dniu mierzyły się z różnymi konkursami i zabawami, które sprawdzały wiedzę na temat bajek i ich postaci. Nie zabrakło zabaw muzycznych i ruchowych oraz pracy plastycznej uwielbianej przez dzieci. Pszczółki wykazały się dużą wiedzą i poradziły sobie ze wszystkim. To był miły dzień, który dzieci zapamiętają na długie lata.

 

Każde dziecko z grupy zamieniło się w Kopciuszka i oddzielało groch od fasoli.
Dzieci podawały sobie zaczarowaną dynię w czasie muzyki. Gdy muzyka cichnie dziecko, które trzyma dynię zapadło w sen.
Dzieci porządkują rekwizyty należące do postaci z bajek.
Dzieci pozują do zdjęcia ze swoimi pracami plastycznymi, które oddają klimat dzisiejszego dnia.