Dnia 07.10.2020r.nasza grupa wybrała się do GOK-u w Ryczywole.  Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Urwis”. Bajka przedstawiała historię pieska, który żył w bogactwie przy swojej właścicielce. Jednak po jej śmierci, życie Urwisa zmieniło się o 180 stopni. Pies musi nauczyć się żyć w  pełnym niebezpieczeństw świecie oraz panujących tam reguł: na kogo warknąć, a komu pomerdać, w którym śmietniku szukać smacznych kąsków, a co najważniejsze – jak znaleźć prawdziwego przyjaciela. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte i skupione buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjścia edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata. Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeństwo. Pobyt na wycieczce to, nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjścia edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.

Grupa Pszczółek w GOK-u z wielkim zainteresowaniem i przeżyciem ogląda bajkę.
Grupa Pszczółek w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem ogląda bajkę w GOK-u.