Jesień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. Dzięki pomocy naszych wspaniałych Rodziców pojawił się w naszej sali kącik pełen pachnących świeżych warzyw i owoców. Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzięki poznawaniu ich wartości przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o zdrowie przez właściwe odżywianie. Podczas zajęć dzieci układały z owoców obrazki, a później zjadały to, co ułożyły. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne. Na podsumowanie projekt edukacyjnego o warzywach i owocach w sali przygotowaliśmy  ucztę owocowo – warzywną, na stołach królowały tego dnia zdrowe soki,  owoce i warzywa oraz pachnący placek marchewkowy.