Miś ma w oczach

szklane kulki,

po to misiem jest,

żeby było kogo tulić

kiedy pada deszcz.

Miś ma uszy do targania,

po to misiem jest,

żeby mieć coś do kochania

i wytarcia łez i wytarcia łez.

Dnia 25.11.2016r. przedszkolaki z naszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.Tego dnia Pszczółki wykonały swojego przyjaciela przy pomocy kolorowych kartek i baloników. Powstały małe i duże kolorowe miśki z którymi dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Pszczółki poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misio głodny”, „Misie szare obydwa”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, wierszyki, zagadki, misiowe tańce oraz foto-budkę. Na zakończenie dzieci spożyły słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, który bardzo uatrakcyjnił ten dzień.

Dzieci wraz ze swoimi misiami.
Dzieci oglądają popularne misie i podają ich imiona.
Zabawy ruchowe dzieci z misiami przy misiowych przebojach.