Jesień, to piękny czas i do naszych zabaw możemy wykorzystać różne eksponaty i dary jesienne. W naszej grupie zorganizowaliśmy sobie świetny KASZTANKOWY DZIEŃ. Wszyscy mieliśmy możliwość poznania kasztanowca i jego owoców, czyli kasztanków, które stały się wielkimi elementami naszych zabaw plastycznych, muzycznych i kulinarnych. Kasztanki wykorzystaliśmy do układania kasztankowej piłeczki oraz do wyklejania dżdżownicy. Zabawiliśmy się przy muzyce tworząc kasztankowe korale oraz zagraliśmy rytmicznie na kasztankach. Nawet spróbowaliśmy wspólnie wykleić kasztankowe drzewo. Z wielkim zainteresowaniem poznaliśmy sposób wykonania kasztankowych cukierków, które pomogła nam je zrobić pani Iwona. W ogóle pani Iwona zrobiła dla nas ciekawe ,,słodkie kasztanki” z ciastek i bananów. Tak właściwie to w tym dniu wszystko było kasztankowe – nawet MY! My zamieniliśmy się również w małe kasztanki, to był naprawdę udany dzień!