„Święty Andrzej Ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

30 listopada w naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w Naszej grupie to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, losowania karteczek z imionami przyszłej sympatii, wróżenia za pomocą wirującej butelki, magicznych kopert i kostek do gry oraz rzucaniem monet do miski z wodą itp. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie potrzebnych materiałów, dzięki którym wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Dzieci wraz ze swoją czarodziejską czapką.
Dzieci układają buty na przemian, dzięki tej wróżbie dowiedzą się kto pierwszy z nich kogoś poślubi.
Wróżba z butelką. Dzięki zakręceniu magiczną butelką każdy mógł się dowiedzieć kim z zawodu będzie w przyszłości.
Dzieci siedzą przy stole na którym są słodkości aby uczcić dzisiejsze święto.