Kredki towarzyszą wszystkim dzieciom od najmłodszych lat. To dzięki nim możemy wyrażać swoją wiedzę, emocje, spostrzeżenia, rozwijać sprawność manualną, pomysłowość i wyobraźnię.  Dlatego w poniedziałek,  23 listopada, obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kredki. W tym dniu zorganizowaliśmy różne zabawy z kredką w roli głównej. Z panią Moniką i panią Mirką słuchaliśmy piosenki o kredkach oraz obejrzeliśmy film „Jak powstają kredki?”. Tworzyliśmy zbiory kredek według kryterium koloru, wielkości, liczebności. Narysowaną kredkę zamienialiśmy w coś nowego, pomysłowego, w wyniku czego powstały wymyślone pojazdy, zwierzęta, postacie. Poznaliśmy też nowa literkę – “K” oczywiście, którą układaliśmy z kredek, wyszukiwaliśmy wyrazy na głoskę k, świetnie się bawiliśmy przy muzyce tanecznej. To był wspaniały, wesoły dzień pełen nowych umiejętności.