5 listopada  Motylki dołączyły do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. ​Święto co roku obchodzone jest w tym dniu nie przypadkowo, bowiem jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek, Walta Disney’a. Zajęcia rozpoczęły się burzą mózgów na temat tego, czym jest bajka, jaki niesie ze sobą morał i kto  pisze bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki nim można przenieść się w inny świat. Świat piękny i tajemniczy, ale czasami też mroczny i groźny. Bajki pokazują nam co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w życiu, aby być dobrym człowiekiem. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych bajek oraz postaci bajkowych,  rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytanym fragmencie książki. Dzień zakończyliśmy bajkowym seansem filmowym i z miseczką popcornu w rękach poczuliśmy się jak w kinie…