W grudniu Motylki realizowały projekt edukacyjny „Nadchodzi zima, zbliżają się święta Bożego Narodzenia”. Skrupulatnie przygotowywaliśmy się do tego ważnego wydarzenia od początku miesiąca.  Zaczęliśmy od udekorowania w naszej sali choinki, przygotowaliśmy kącik świąteczny. Przygotowywaliśmy występ artystyczny dla Mikołaja, który  przyniósł nam prezenty. Tradycyjnie zajęliśmy się dekorowaniem pierniczków, wykonaliśmy prezenty dla naszych kochanych rodziców oraz kierowców autobusów i Pań opiekujących się nami podczas dowozów.  Nie zapomnieliśmy w tych trudnych czasach również o medykach, dla których wykonaliśmy kartki świąteczne. Oglądaliśmy bajkę o bożym narodzeniu i w ten sposób poznaliśmy historię narodzenia pańskiego, rozwiązywaliśmy zagadki związane ze świętami i wykonaliśmy dużo prac plastycznych o tematyce świątecznej.