Zima w tym roku rozgościła się na całego, dlatego Motylki postanowiły wykorzystać mroźną i śnieżną aurę w styczniu i lutym, aby choć przez chwilę poszaleć na śniegu. Pamiętając o ciepłym ubraniu, spędziliśmy wesoło czas dworze. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, rzucając śnieżkami do siebie, a także “atakując” kulami śniegowymi swoją panią. Lepiły śniegowe kule, a także bałwanki, które  pozostawione na placu przedszkolnym przez dzieci – uśmiechały  się przez okna do przedszkola przypominając o spędzonych radośnie wspólnie chwilach.  Nie zapomnieliśmy także o ptaszkach  z przedszkolnego ogrodu i zanieśliśmy kilka smakołyków do ptasiej stołówki. Wiemy, jak ważne w okresie zimowym jest dokarmianie ptaków. Utrwalaliśmy przy tej okazji nazwy ptaków, wiemy które ptaki odlatują od nas na zimę, które przylatują i znamy też te, które zimują w naszym kraju. Uczyliśmy się pięknej piosenki “Ptasi bar” oraz  wykonaliśmy wiele prac plastycznych związanych z zimą.