Powszechnie wiadomo, że książka jest ważnym elementem w wychowaniu dziecka. Systematyczne czytanie dziecku „dla przyjemności” jest najskuteczniejszą metodą wychowania młodego czytelnika. Mając to na uwadze w lutym realizowaliśmy projekt edukacyjny “Baśniowy karnawał”. Rozpoczęliśmy go od przypomnienia, w jaki sposób powstaje papier, podczas zabaw badawczych mogliśmy stwierdzić, że kartki mają różną strukturę, wielkość, kolor i grubość. Następnie dowiedzieliśmy się, jak przebiega proces powstawania książki i zapoznaliśmy się z nowymi zawodami takimi jak pisarz, drukarz, ilustrator, wydawca. Aż przyszedł czas, aby poznać  znane i mniej znane bajki i baśnie. Z zaciekawieniem codziennie słuchaliśmy, jak Pani czyta nam nową bajkę, układaliśmy bajkowe puzzle, liczyliśmy pierniczki z bajki o “Jasiu i Małgosi”, kodowaliśmy przy użyciu zapałek.  Wykonywaliśmy prace plastyczne, między innymi zakładkę do książki.  W sali zaaranżowaliśmy kącik dla kina, gdzie obejrzeliśmy bajkę, ale najpierw każdy z nas musiał kupić bilet w kasie i odszukać swoje miejsce na sali. Zwieńczeniem projektu był oczywiście bajkowy bal karnawałowy, na którym królowały przepiękne stroje znanych bohaterów z bajek.