Nasze Pszczółki brały udział w projekcie edukacyjnym „Poznajemy zawód kucharza i miejsce jego pracy”. Realizację tego tematu rozpoczęliśmy od obejrzenia poszczególnych sprzętów kuchennych, ogromne: garnki, patelnię oraz inne narzędzia, które ułatwiają pracę. Rozmawialiśmy w jaki sposób przyrządza się posiłki, jaki strój obowiązuje w kuchni oraz jak ważne jest zachowanie czystości i bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków. W kolejnych dniach dzieci samodzielnie przygotowały pyszny sok pomarańczowy oraz babeczki z różnymi słodkimi dodatkami. Pszczółkom bardzo smakowały przygotowane posiłki. W tym czasie towarzyszyła nam wesoła piosenka oczywiście o kuchni.

Pszczółki wraz z sprzętami kuchennymi
Dziecko wyciska sok z pomarańczy za pomocą sprzętu.
Efekty pracy nt. “Talerz pełen zdrowia”
Dzieci dokonują degustacji swoich własnych babeczek.