Pszczółki biorą udział w projekcie „Jesteśmy artystami”. Dzieci zapoznały się z takimi zawodami jak muzyk, dyrygent oraz kompozytor oraz miejscem filharmonia. Dzieci znają poszczególne instrumenty muzyczne oraz ich brzmienie. Oglądały wystąpienie muzyków na dużym ekranie, tańczyły według swojego pomysłu do muzyki klasycznej oraz uczyły się do niej tańca w parze. Poznaliśmy wybitnego kompozytora F. Chopina i słuchaliśmy kilka jego popularnych utworów. Wiemy, że muzykę zapisuje się w pięciolinii za pomocą nut. My natomiast próbowaliśmy swoich sił rysując linie do rytmu muzyki. Na środku kartki każdy z nas przykleił nutę i tak powstało nasze dzieło. Gościliśmy również panią Anię, która pokazała nam jak zbudowane jest pianino elektryczne, kalimba, flet poprzeczny, kij deszczowy, trąbka. Wiemy jak należy dbać o instrumenty oraz jak muzycy przygotowują się do występu. Nasz gość opowiedział nam legendy o powstaniu niektórych instrumentów. Na zakończenie każdy z nas próbował swoich sił grając na kalimbie. To był bardzo pracowity ale przyjemny tydzień.

Dzieci poznają różne instrumenty muzyczne

 

Dzieci tańczą w parach do muzyki poważnej
Dzieci oglądają występ orkiestry
Dzieci słuchają gry na pianinie naszego gościa