Motylki na pierwsze dwa tygodnie marca przeniosły się w świat sztuki, zgłębiając wiedzę na temat teatru i muzyki. Swoją przygodę rozpoczęły od poznania brzmienia wybranych instrumentów muzycznych. Tworzyły orkiestrę wykorzystując poznane instrumenty i grały do różnych utworów muzyki klasycznej. Gościliśmy u siebie Panią Anię, która pokazała nam jak zbudowane jest pianino elektryczne, flet poprzeczny, kij deszczowy i trąbka. Wytłumaczyła nam, jak należy dbać o instrumenty i jak muzyk przygotowuje się do koncertu. Mieliśmy również okazję spróbować swoich sił podczas gry na pianinie. Wiele radości sprawiła nam zabawa z matą Color Piano i tworzenie orkiestry na dywanie interaktywnym. W drugim tygodniu w naszej sali znalazł się kącik teatralny. Wzbogacaliśmy swoją wiedzę o teatrze, poznaliśmy różne rodzaje teatru, między innymi teatr uliczny, teatr muzyczny balet i operę, teatr pantomimy i teatr lalek. Wykonaliśmy własne kukiełki, które wykorzystaliśmy do zabawy w teatr. Obejrzeliśmy spektakl online pt.”Calineczka” i podziwialiśmy wspaniałą grę aktorów. Poznaliśmy przez te dwa tygodnie nowe zawody takie jak aktor, sufler, kostiumolog, muzyk. Były to dwa tygodnie ciężkiej, ale przyjemnej pracy.