W środę 17 marca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. W zabawach wzięły udział wszystkie grupy naszego przedszkola. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Poprzez prezentacje multimedialne dzieci poznały legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczaje i symbole związane z tym świętem. Dowiedziały się, kim jest mały skrzat Irlandii o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Przedszkolaki z zaciekawieniem poszukiwały koniczynek, wspólnie układały puzzle, pracowały w małych zespołach. Wzbogaciły słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, Leprechaun oraz wspaniale bawiły się przy dźwiękach skocznej irlandzkiej muzyki. Nie zabrakło zielonych owoców i innych słodkich łakoci, które są uwielbiane przez dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za wszelką pomoc przy tym dniu. Dzień św. Patryka upłynął nam bardzo radośnie!

 

Grupa Zajączki

 

Grupa Żabki
Grupa Kotki
Grupa Misie
Grupa Motylki
Grupa Biedronki
Grupa Tygryski
Grupa Pszczółki