W minionym tygodniu Motylki rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie w okresie przedwiośnia. Ustalały, jaka pogoda występuje w marcu i poznały pierwsze zwiastuny wiosny. Poznały znaczenie przysłowia „W marcu, jak w garncu” i poszukiwały odpowiedzi na pytanie ” Co to właściwie jest pogoda?”. Wzbogaciły swoją wiedzę o różne zjawiska atmosferyczne, czytały wyrazy i dopasowywały je do obrazków. Uczyły się piosenki o marcowej pogodzie i wierszyków. Bawiliśmy się w prezenterów pogody, utrwalając poznane słownictwo związane z pogodą oraz określaliśmy kierunki geograficzne przy okazji zabawy z mapą. Każdy z nas uzupełniał swój kalendarz pogody, wybierając odpowiednie piktogramy oznaczające zjawiska atmosferyczne. Na koniec tygodnia wykonaliśmy doświadczenia i eksperymenty, dzięki którym dowiedzieliśmy się jak powstaje deszcz,  tęcza, tornado i jak wygląda zjawisko krążenia wody w przyrodzie.