W tym tygodniu przedszkolaki poznawały Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć dzieci poznały planety Układu Słonecznego, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód kosmonauty. Ponadto dzieci wcielały się w role planet i Słońca w celu utrwalenia teorii M. Kopernika, wykonały pracę plastyczną nt. rakieta kosmiczna, rysowały po śladzie statki kosmiczne, a także wykonały doświadczenie nt. „Galaktyka zamknięta w słoiku”. Pszczółki zagrały w grę planszową, która kształtowała poszczególne kompetencje matematyczne i społeczne . Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Był to tydzień wielu wrażeń.

Efekty pracy plastycznej nt.”Rakieta kosmiczna”
Dziecko wlewa farbę do wody
Dziecko gra w kosmiczne memory
Dzieci podczas gry planszowej