Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Światowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W czwartek 22.04.2021r. szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody nawiązywały do hasła: ,,Choć przedszkolak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”. Przedszkolakom towarzyszyły ekologiczne kolory i stroje oraz piosenki, wiersze, tańce i pląsy.
Reprezentanci poszczególnych grup wzięli udział w quizie ekologiczno-przyrodniczym : dzieciaki rozwiązywały zagadki i naprawdę trudne zadania. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają problematykę ekologiczną i wszyscy otrzymali ogromne brawa oraz okolicznościowe niespodzianki. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy tym dniu.

Grupa Zajączki
Grupa Żabki
Grupa Kotki
Grupa Misie
Grupa Motylki
Grupa Biedronki
Grupa Tygryski
Grupa Pszczółki