Przez dwa ostatnie tygodnie kwietnia w naszej sali było kosmicznie… Realizowaliśmy projekt edukacyjny: Kosmos, a w nim Planeta Ziemia. Naszą przygodę zaczęliśmy od poznania Układu Słonecznego, planet i innych ciał niebieskich. Poznaliśmy ich kolejność ułożenia od słońca, przeprowadziliśmy zabawę badawczą dzięki której dowiedzieliśmy się, że planety krążą po orbitach wokół słońca. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, wykonaliśmy prace plastyczne, zabawy matematyczne, ruchowe związane z kosmosem. Następnie podczas podróży po planetach zatrzymaliśmy się na dłużej przy naszej planecie, planecie Ziemi. Z okazji święta Dnia Ziemi wzięliśmy udział w zabawach utrwalających naszą wiedzę z zakresu ochrony środowiska i segregacji odpadów. Wykonaliśmy piękne tematyczne plakaty na folii stretch i z wielką troską i zaangażowaniem wysprzątaliśmy nasz przedszkolny ogródek i zasadziliśmy w nim nowe kwiaty. W tym dniu również dzięki pomocy Rodziców zorganizowaliśmy ekologiczny pokaz mody. Natomiast podczas zabaw z globusem poznaliśmy nazwy kontynentów i wiemy na jakim kontynencie mieszkamy. Poznaliśmy instytucję Unii Europejskiej i jej symbole. Mieliśmy okazję wziąć udział w zabawach z wykorzystaniem waluty euro. Zakończyliśmy nasz projekt na zabawie z mapą Polski i utrwaleniu naszych wiadomości na temat symboli narodowych i charakterystycznych zabytków naszej małej ojczyzny.