Przez pierwsze dwa tygodnie maja w naszej grupie było wiosennie i radośnie.  Doskonaliliśmy swoją wiedzę i umiejętności plastyczne, muzyczne, przyrodnicze, matematyczne, polonistyczne, ruchowe, informatyczne (…). Wiemy jakie kwiaty i ptaki zwiastują wiosnę. Dzięki zdobytej wiedzy bez problemu udało nam się znaleźć i nazwać wiosenne kwiaty w ogrodzie naszego przedszkola. Poznaliśmy etapy rozwoju motyla. Kodowaliśmy kwiaty na macie. Wzięliśmy udział w wiosennych zabawach na których każdy z nas był przebrany za postać wiosenną. Na zakończenie poznaliśmy zawód ogrodnika i sadziliśmy begonię do doniczek. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie nam pięknych strojów.

Dzieci podczas pracy w roli ogrodnika
Dzieci podziwiają i wąchają kwiaty, które znalazły w ogrodzie przedszkola
Dziecko układa kubek na macie według instrukcji
Dzieci przebrane za różne postacie wiosenne
Dzieci podczas zabawy muzyczno-ruchowej