Motylki korzystając z pięknej majowej aury postanowiły wytropić wiosnę w ogrodzie i na łące. Podczas zajęć edukacyjnych z pomocą literatury, ilustracji, zabaw badawczych miały okazję do rozbudzania wiedzy przyrodniczej, co wpłynęło również na rozwijanie logicznego myślenia. W pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o wiosennych pracach w ogrodzie, przyjrzeliśmy się pracy ogrodnika, poznaliśmy rodzaje gleb oraz warunki sprzyjającej do rozwoju roślin i ich budowę. Oglądaliśmy nasiona, cebulki kwiatowe i zadbaliśmy o piękny wygląd naszego przedszkolnego ogródka. W drugim tygodniu rozmawialiśmy o wiosennej, majowej łące. Motyle, żabki i kwiaty towarzyszyły nam na każdym kroku. Jednak największą popularnością wśród dzieci cieszyły się owady. Najpierw poznawaliśmy specyfikę polskiej łąki: kwiaty, które na niej rosną, zwierzęta, które można na niej spotkać oraz owady, których jest środowiskiem życia. Poznaliśmy przebieg rozwoju motyla i żaby. Po zgłębieniu tych wiadomości wyruszyliśmy na przedszkolną łąkę, na której podczas wiosennego pikniku podsumowaliśmy nasze wiadomości w formie quizu. W trakcie trwania projektu dzieci brały udział w licznych zabawach tematycznych rozwijających ich umiejętności matematyczne, muzyczne i plastyczne. Poznały zastosowanie roślin w lecznictwie i kosmetologii.