W ubiegłym tygodniu nasza grupa realizowała temat kompleksowy „Poznajemy zwierzęta egzotyczne”. Pszczółki poznały ciekawostki na temat wybranych zwierząt oraz wzbogaciły wiedzę na temat pojęć dżungla, sawanna i zoo. Dzieci poznały również zawód opiekun zwierząt oraz wiedzą jak ważne jest okazywanie troski i wrażliwości zwierzętom. Pszczółki rozwijały wszystkie umiejętności, które przygotowują nas do szkoły wykonując różnorodne zadania. Na zakończenie tygodnia dzieci  poznały nową technikę malowanie na folii strech na której w małych zespołach przedstawiły świat zwierząt egzotycznych. 20.05 był Światowy Dzień Pszczół wielkie święto naszej grupy. Z tej okazji w naszej sali zrobiło się jeszcze bardziej pszczółkowo i bardzo słodko. Przedszkolaki obejrzały filmy edukacyjne na temat życia pszczół, poznały zawód pszczelarza, pobawiły się przy wesołych piosenkach, doskonaliły spostrzegawczość wzrokową szukając różnic na obrazkach. Na zakończenie doskonaliły zmysł węchu i smaku podczas degustacji miodów przygotowanych przez rodziców. To było bardzo ciekawe i smakowite doświadczenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie tego słodkiego przysmaku oraz wujowi Dominiki za pożyczenie stroju.

Dziecko dopasowuje zdjęcie zwierzęcia do jego nazwy
Dzieci słuchają ciekawostek na temat wybranych zwierząt egzotycznych
Dzieci podczas zabawy ruchowo- muzycznej
Dzieci podczas pracy plastycznej na folii strech
Dzieci pozują w koszulkach i opaskach grupowych