Przez ostatnie dwa tygodnie czerwca realizowaliśmy temat projekt „Wakacje tuż, tuż”. Rozmawialiśmy o miejscach w jakich możemy spędzić ten czas. Tworzyliśmy mapę myśli stosując metodę burza mózgów na ten temat. Omówiliśmy sobie zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji. Malowaliśmy na folii strech plany wakacyjne, składaliśmy z foremek do babeczek żaglówki. Nie zabrakło również przysmaku, który prawie każdemu kojarzy się z tym tematem. To były gofry, które wykonywaliśmy krok po kroku według przepisu pani Emilii. Po ich upieczeniu każdy z nas je sobie skomponował z różnymi dodatkami przygotowanymi przez rodziców. To był smakowity dzień dzięki, któremu poczuliśmy się jak na wakacjach. W kolejnym tygodniu układaliśmy historyjkę obrazkową o wakacjach, wykonaliśmy ośmiorniczkę doskonaląc motorykę małą, zjedliśmy pyszne lody w kolorowych wafelkach. Posłuchaliśmy ciekawostek na temat miejsc, które warto zwiedzić w czasie wakacji. W całym tym okresie towarzyszyła nam radosna piosenka o lecie.

Dzieci malują na folii strech plany wakacyjne

 

Dzieci prezentują efekt swojej pracy nt. “Ośmiorniczka”
Dziecko wsypuje mąkę do szklanki
Dzieci komponują gofry według swojego pomysłu
Dzieci podczas konsumpcji lodów