W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu , który obchodziliśmy od 27 września do 1 października,   wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w przygotowanych grach i zabawach sportowych. Głównym celem akcji było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ale też kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. W trosce o zdrowie  naszych dzieci, wykorzystaliśmy  ten tygodniowy czas i zorganizowałyśmy naszym pociechom ciekawe formy aktywności ruchowej. Teraz każdy przedszkolak wie, że zdrowy tryb życia oraz  aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. A zdrowy trybu życia to ruch oraz odpowiednio zbilansowana dieta.